Nelogické ženy

Před několik málo  lety  se na filmové scéně vynořilo několik filmů na téma nezávazného sexu. (Kamarád taky rád, Chceš mě, chci Tě, Hlavně nezávazně…) Takzvaní kamarádi s výhodou. V dnešním moderním světě prostě nezůstává čas na zdlouhavé randění a seznamování. Lidé chtějí co nejrychleji budovat kariéru a vydělávat peníze. Přitom ale žít požitkářsky a hlavně bez zbytečných závazků, které by brzdily jejich sny a rozvoj kariéry. Hodnoty jako rodina a zázemí se tak odsouvají na vedlejší kolej. Na druhou stranu však nechtějí přijít o základní lidskou potřebu jako je sex. Tím nemyslím sex v tom nejčistším smyslu slova, ale vše s tím související jako je objetí, pohlazení, útěchu a podobně. Však víte.

K tomuto vztahu však ženy a muži přistupují poněkud jinak. Muži tuto podobu vztahu vyhledávají daleko častěji. U mnoha je to dokonce cíl a sen a, proč to neříct, i životní styl. V praxi to vypadá tak, že muž žije sám, má jednu nebo i více milenek, které o sobě navzájem samozřejmě neví a radši se na tohle ani nevyptávají. Pokud je potřeba, sejdou se. Výhradně za účelemonoho. Tečka. Žádné seznamování s rodinou nebo s přáteli. Nutnost víkendu na chatě s rodiči odpadá. Na ulici se maximálně pozdraví jako staří známí. Každý si žije svůj život a problémy se do postele neberou. Ženy však často v tomto vztahu setrvávají  za účelem, pro který NEBYL tento vztah určen. Jednoduše řečeno, jsou do dotyčného muže zamilovány tak, že s ním chtějí být i přesto, že je tento muž využívá jen pro své potěšení. Žena, ve snaze neztratit ho a vídat se s ním, přistoupí na tuto hru a dokonce předstírá, že jí to takhle naprosto vyhovuje. Tajně však doufá, že on se do ní zamiluje stejně tak, jak ona do něj. Přesně v tu samou chvíli ale muž doufá, že se do něj žena nikdy nezamiluje a že tento status quo vydrží co nejdéle. Nebo aspoň do doby, dokud ho sex s ní bude bavit. Krutá, leč pravdivá realita. Některé ženy dokonce používají tento status „hledám kamaráda jen na sex“ jako součást jakýchsi námluv při hledání potencionálního partnera. Bohužel pro ně to používají ve velmi nesprávný okamžik.  Zdá se Vám to poněkud nelogické. Mě taky. Samozřejmě že nejde tento fakt zobecňovat na všechny ženy na planetě. Opravdu existují takové, které se vázat nechtějí a vyhovuje jim to. A na druhou stranu existují ženy, které by na něco podobného nikdy nepřistoupily.  I když, nikdy neříkej nikdy

Samostatnou kapitolou jsou ženy, které vlastně nevědí co chtějí. Určitě jste jich v životě pár potkali a je naprosto jedno zda-li je jim 20 nebo 40 let. Věk v tomto roli nehraje. Je to ten typ ženy, co Vás v jednu chvíli nemilosrdně odpálkuje, když se s ní pokusíte sblížit. Načež Vám potom ve 4 ráno v alkoholovém opojení řekne, že se teď nechce vázat a přála by si právě takového kamaráda na sex. Hned však dodá, že ale není laciná holka na jednu noc. Tu samou noc dojde k sexu. Ráno ale přijde vystřízlivění. Najednou se Vám bojí podívat zpříma do očí, protože se stydí za to, jak lehce podlehla a bere to jako omyl. V tu chvíli opravdu neví co má dělat, ale aby nevypadala jako ta laciná holka, žádný další sex se nekoná. Bohužel pro ni však právě tímto chováním ze sebe tu lacinou holku na jednu noc udělá.

Určitě je mnoho dalších věcí, které ženy dělají a jsou pro muže naprosto nelogické. A samozřejmě i naopak. Muži mají také spoustu svýchnedokonalostí, které zase nechápou ženy. Pamatujte, že bez těchto rozdílností mezi námi by byla na světe asi dost velká nuda.