Krásný život pro každého

Asi už podle názvu si říkáte „Ježíš to je blbost“. Ale musím Vás vyvést z omylu, NENÍ! V dnešní době je totiž čím dál tím více zvykem si myslet, že je jen málo věcí, které můžeme ovlivnit. Opak je pravdou. Vše co se nám v životě děje je pouze a jen na nás. To co nás potkalo, co se nám děje teď a co se dít bude, je jen v našich rukou. Když jsem o tom slyšela já, zdálo se mi to jako naprostá blbost, ale postupem času jsem zjistila, že to tak opravdu je. Na každém je, jakým způsobem to přijme a jak s tím naloží, protože v každém okamžiku, v každé vteřině našeho života utváříme budoucnost, která se projeví nějakým dějem, událostí či setkáním. Důležité je si to uvědomit a začít s tím pracovat. Samozřejmě každý na to potřebuje rozdílné množství času. Tomu o čem tu mluvím se říká ,,Pozitivní myšlení“ ,,Zákon přitažlivosti“, říkejte tomu jak chcete. Já tomu říkám ,,Tajemství života“.

Jeho moc jsem částečně poznala v dubnu 2013, v době kdy mi lékaři diagnostikovali Roztroušenou sklerózu (RS). V té době jsem pracovala v baru, zrovna koupila dům, takže pro mě bylo naprosto nemyslitelné něco takového mít. V práci jsem trávila průměrně 210 hodin měsíčně, takže pro mě bylo nemyslitelné, že zrovna já mám RS. V té době jsem měla dost velké deprese a pochybnosti, zda to vůbec vše nějak zvládnu. Než jsem si uvědomila, že vlastně o nic nejde, trvalo to asi půl roku. Zlepšilo se to, až jsem poznala ,,Růžovou firmu“. O tajemství jsem věděla už pár let, ale nějak jsem tomu nikdy nevěnovala dost pozornosti. Až s Růžovou firmou jsem zjistila jakou sílu to má a jakou sílu má myšlení. V dnešní době jsem už smířená s tím, že lékaři si myslí že mám RS, upřímně co si myslí lékaři už mě ani nějak nezajímá, jejich ,,léky“ mi spíše jen škodili. Ve finále člověk přijde na to, že je mu lépe bez té jejich naděje na delší aktivní život. Kdo vlastně rozhoduje o tom, jak dlouho budeme žít a kolik toho prožijeme? Přece jen MY, lidi, kterých se to týká! Nyní jsem bez jakýchkoliv jejich preparátů a nevím čeho ještě a cítím se naprosto zdravá. Proč? Protože jsem zdravá, já tomu věřím a vím, že žít budu tak dlouho, jak já budu chtít a ne jak dlouho si někdo myslí. Od té doby se tím to Tajemstvím života řídím jak jen to jde. A funguje to!!!

Stejné je to se vším ostatním, každý je svého štěstí strůjce. Pokud se bude člověk zaobírat negativními věcmi pak bude přitahovat negativní události. Samozřejmě nestačí jen myslet na hezké věci, na to jak jednou budeme bohatí, úspěšní, šťastní anebo naopak. Důležité je i pro to něco dělat, můžete začít maličkostí jako je úsměv na kolemjdoucí osobu, nebo jen někomu podržet dveře. Vše se nám vrátí, samozřejmě ne hned, chvíli to vše trvá, hlavně nezůstávejte jen u myšlenek. Užívejte si každý okamžik života, protože život je úžasný, krásný a jedinečný, tak jako každý z nás. Že se vám něco nepodaří není prohra, ale lekce, ze které se můžeme jen a jen poučit pro příště. Já osobně si vážím každé chyby, co jsem v životě udělala, každého rozhodnutí které jsem učinila, bez nich bych totiž nebyla tam, kde jsem teď. Jsem vděčná za každého koho jsem za svůj život poznala, proto že můj život obohatil zkušeností nebo radou, každý si tam může dosadit co chce. Vše, co v životě chcete a očekáváte je možné, jen pro to musíte i něco udělat a to hned a ne jen na to myslet. Odkládáním něčeho co chcete udělat nebo máte udělat, jen marníte svůj čas, který byste mohli využít mnohem příjemněji, něčím co máte rádi a dělá vás šťastnými. Cokoliv děláte, dělejte s nadšením, ano není to nic lehkého, ale jde to. Vypěstujte si návyk být ze všeho nadšení, pomáhejte si při tom třeba hudbou. Pusťte si muziku, kterou máte rádi a jdete dělat činnost, kterou nemáte v lásce, zpívejte si u toho a uvidíte, že se vám začne i tato činnost líbit. Prostě si z toho udělejte zábavu. Vše jde s úsměvem a nadšením mnohem lépe.

Stále se vám to zdá jako nějaká hloupost? Nebo máte pochybnosti, zda to vůbec funguje? Ano funguje to, udělejte si malou zkoušku. Myslete třeba na někoho, koho jste dlouho neviděli a uvidíte že buď se vám ten člověk ozve a nebo o něm uslyšíte. To o čem vám tu píši je opravdu něco mocného a dá se to použít na cokoliv. Více méně to žádná přesná pravidla nemá, snad jen jedno a velmi podstatné a to stále věřit, nepolevovat a vyvarovat se negativním myšlenkám a emocím. Samozřejmě je nemožné kontrolovat všechny své myšlenky, proto nám pomáhají emoce, proto se držte pozitivních emocí, které nám dodávají sílu, energii a pocit štěstí. Když přijmete negativní věci a dokážete si z nich vzít jen to pozitivní, jste na dobré cestě ke krásnému životu. Jak říkávaly naše babičky ,,Všechno zlé pro něco dobré“. Najít na negativní události něco pozitivního je opravdu těžké, v tom vám lhát nebudu a ani tvrdit že je to jednoduché jako facka, není! Jen to chce cvik jako vše co se učíte. Vždyť ani chodit jsme se nenaučili za jeden den.

Přeji Vám mnoho úspěchu ve Vaší cestě za krásnějším životem. Pokud tento článek pomohl alespoň jedné osobě, pak splnil svůj účel.

,,Jak začnete? Tím, že prostě začnete. Každý den se počítá. Každá hodina se počítá. Každá minuta se počítá. A nepřestávejte, dokud svůj potenciál zcela nevyčerpáte, neproměníte svůj sen ve skutečnost a nenaplníte zcela svůj osud stát se člověkem, kterým se můžete stát pouze VY.“
Mary Kay Ash

,,Myšlenky vytváří pocity. Co cítím, to přitahuji. Ano, přitahujeme dřív to, co cítíme, než jen to, na co myslíme.“
Mark Dzirasa